PAYLAŞ

Bisiklet Sürücüleri İçin Tasarlanan Hövding Bisiklet Kaskı İle Artık Güvendesiniz.

Şehir içinde bisiklet kullananlar bu süre zarfında bir çok kez kaza geçirme tehlikesine maruz kalabiliyor. Hatta bu kazaların çoğu ne yazık ki ölümle sonuçlanabiliyor. Bisiklet sürücüleri için Hövding firması tarafından tasarlanan Hövding Bisiklet Kaskı, içerisinde barındırdığı akıllı sensörler sayesinde bir bisiklet sürücüsünün maruz kaldığı kazaların etkilerini en az indirmeyi hedefliyor.

Bu bisiklet kaskı projesi ilk olarak 2005 yılında Anna Haupt ve Terese Alstrin’in yüksek öğrenim tezinden ortaya çıktı. Geliştirdikleri bu proje sayesinde ‘’ Innovationsbron’s Ideas Grant ‘’ ödülüne layık görüldü.

Havding’in bu hava yastığı her türlü darbeye dayanıklı ve aşınmaz naylon malzemeden üretilmiştir. Bu hava yastığı kaza esnasında açıldığı zaman, önünüzü görebilmeniz için, görüş açısını açık bırakacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca bu hava yaztığı kafanızın tamamını koruma altına alabiliyor.

Hövding bisiklet kaskı, normal bisiklet kasklarından daha fazla yeri kapladığı için daha iyi bir koruma sağlayabiliyor. Kaza anında otomatik olarak açılarak, nazik ve yumuşak bir biçimde darbeleri emebiliyor. Açıldığındaki basınç oranı, darbelere karşı koruma sağlamak için uzun bir süre sabit kaldıktan sonra otomatik olarak sönmeye başlıyor.

Aslına bakarsanız buna bir bisiklet kaskı demek yanlış olur. Çünkü bu ürünü bir kask gibi kafanıza geçirmiyorsunuz. Aynı bir elbisenin uzantısı gibi gözüküyor dersek abartmış olmayız herhalde. İki parçadan oluşan bu hava yastığı, bir yaka gibi boynunuza takılarak, sizi bisiklet sürerken karşılaşabileceğiniz olası kazalara karşı anında koruyabiliyor.

Bu kask 18 saat yetebilecek bir pil ömrüne sahip. Bu pilleri yakanın ön tarafında bulunan USB girişinde mikro USB kablosu ile şarj edebilirsiniz. Kaskın düzgün bir şekilde kullanılması için öncelikle, ön tarafında bulunan fermuarı çekmeniz, ardından kaskın dışında bulunan çıtçıtlı düğmeleri iliklemeniz gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra kask sizi ses ile uyararak ve üzerinde bulunan LED ışıklar yanarak kaskın etkin bir durumda olduğunu size bildiriyor. Düğmeleri açtığınız da ise bu ışıklar sönerek, kaskın artık etkin durumda olmadığını size gösteriyor. İşte kullanımı bu kadar basit.

Bir Hövding bisiklet kaskının fiyatı, yurt dışında 300 € gibi bir fiyatla satılıyor. Ülkemizde ise Shopigo adlı internet sitesinden 1,245,00 TL gibi bir fiyatla sahip olabiliyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here