PAYLAŞ

Bu Botlar Sayesinde Elektronik Cihazlarınızı Şarj Edebilirsiniz.

Akıllı telefon, GPS veya müzik çalar gibi elektronik cihazlarınızı artık sadece yürüyerek şarj etme imkanına sahip olabilirsiniz. SolePower  firması tarafından üretilen bu ayakkabı tabanları, sizi artık şarj bitti derdinden kurtarabilir.

Yürürken şarj edebilen ve bu sayede enerji depolamaya yarayan ayakkabılar yeni bir şey değil. Ama SolePower tarafından tasarlanan bu ayakkabı tabanları sayesinde, yeni bir ayakkabı almak yerine, bu tabanları ister spor ayakkabınıza, isterseniz kışın kullanmakta olduğunuz botunuzun içine yerleştirebilir ve bu sayede kesintisiz bir enerjiye sahip olabilirsiniz.

Bu botların içerisine ışık, sensör ve GPS cihazları da eklenmiştir. Bunun yanında yine içerisinde gömülü olarak bulunan Wi-Fi modülü sayesinde elde edilen enerji, tüketilen enerji ve diğer istatistikleri anında bulut sunucusuna taşıma özelliğine sahiptir.

SolePower tarafından üretilen bu çizmeler çeşitli endüstriyel uygulamalarda da kullanılablir. Bunun yanında askerler için hafif ve kendi kendi üreten enerji nedeniyle son zamanlarda Amerikan ordusu tarafından da kullanılmaya başlanmıştır.

SolePower botlarının üretiminin arkasında bulunan Hanna Alexander, Toyota tarafından her yıl gerçekleştirilen Mother Of Invention ( Anne Buluşu ) ödülünün de sahibi olmuştur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here