PAYLAŞ

Elektrik Üreten Akıllı Panjurlarla Tanışın

Solar Gaps firmasının Kickstarter ortaklığı ile yürüttüğü bu projede evinize takılan panjurlar sayesinde evinizde bulunan bütün elektrikli cihazları çalıştırabilirsiniz. Bununla birlikte evinize ayriyetten takılan enerji depolama pilleri sayesinde, ihtiyacınız olduğu zaman bir jeneratör gibi kullanabilirsiniz. Bu akıllı panjurlar ile, kendi elektriğinizi kendiniz üretebilir ve bu sayede elektrik faturalarından tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca mobil uygulaması sayesinde ürettiğiniz ve tükettiğini elektriği her an denetleme şansına da sahipsiniz.

Evinizde, ofisinizde ve aklınıza gelebilecek her yerde bu panjurları kullanabilirsiniz. Özellikle çatıya monte edilmesi zor olan veya yeri olmayan evlerde bu panjurları kullanarak elektrik üretimine başlayabilirsiniz. Solar Gaps ürünü panjurlar içerisinde bulunan sensörler sayesinde güneş çıktığı zaman otomatik olarak açılarak en kısa sürede yüksek miktarda enerji üretmenize olanak sağlıyor.

Solar Gaps panjurları eviniz veya ofisiniz için gölge sağlar. Ayrıca fırtına ve diğer doğal afetlerde evinizi korumanıza yardımcı olur. Bunun yanında evinizde bulunan elektrikli cihazları çalıştırmak için size enerji sağlar.

Solar Gaps panjurlarını güneş almayan bir bölgeye monte ettiğiniz zaman size saatte 50 watt değerinde bir enerji üretir. Eğer güneş alan bir bölgeye monte ettiğiniz bu oran saatte 100 watt oranına çıkabilir. Örneğin pencereleri güneye bakan üç odalı bir daire, saatte 600 watt veya yaklaşık 4 kilowat enerji üretebilir. Bir ofisinizde bunu kullandığınızı düşündüğünüzde bu oran 10 kat artabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here