PAYLAŞ

Elon Musk Güneş Enerjili Kiremitlerin Satışa Çıktığını Duyurdu

Çılgın iş adamı Elon Musk, gece geç saatlerinde attığı tweetle gecenin en çok konuşulan isimlerin arasına girdi. Onun sayısız girişimiyle, Dünya’ya nasıl bir teknoloji getireceğini  bilemezsiniz. O yüzden acaba bu tweette Los Angeles’ı New York’a bağlayan bir Hyperloop tüneli inşaatına mı başladı? Yoksa Mars’tan ilk tweeti atan isim mi oldu?

Ne yazık ki bunların hiç biri değil. Uzun zamandan beri üzerinde çalışmış olduğu Güneş Enerjili kiremitlerin artık satışına başlayacağını duyurdu.

Attığı bu tweetten saniyeler sonrasında, bu güneş enerjili kiremitlerin dünyanın birçok ülkesinde kullanıma sunulacağının sözünü verdi. Musk, 2017 yılı sonlarına doğru Amerika Birleşik Devletleri’nde teslimatın başlayacağını açıkladı ve gelecek yıllarda yurt dışı yerlerde de teslimatların başlayacağını duyurdu.

Tesla şirketinin, 2016 yılında SolarCity’i satın almasının nedeni de belli olmuş oldu. Satın almış olduğu SolarCity şirketi sayesinde tamamen güneş enerjisine entegre olan bir ev enerjisi deneyimine olanak sağlamayı amaçlıyor.

Bu güneş enerjili kiremitlerden sağlanan enerji ile, ister evinizin elektriğini elden edin, isterseniz de evinizin garajında bulunan Tesla Model 3 aracınızı şarj etmek için kullanın. Ayrıca bu kiremitlerden elde ettiğiniz enerjiyi Tesla Powerwall veya Powerpack’de saklayabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında, Musk’un ortaya çıkarmış olduğu bu ürünlerin, Tesla’nın enerjiyi toplama ve depolama konusunda tamamen devrim niteliği taşıdığı tartışılmaz.

1 YORUM

  1. gereken sağlıklı eneri için çalışmalar yapıyor adam geç saatlerde bunu duyuruyor işe bağlı ve haber vermek için can atıyor inşallah beklediği satışı gerçekleştirir doğal eneriye muhtacız

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here