PAYLAŞ

Geleceğin Toplu Taşıma Araçları Kare Şeklinde Olabilir

Toplu taşıma sistemlerini yenilemek için ufukta bir yeni bir çözüm olabilir. Next Future Transportation ve Globetouch Inc. firmaları ‘’Gelecek Nesli Belediye Ulaşım Çözümleri’’ hakkında yeni bir ortaklık oluşturduklarını ilan ettiler. Kaliforniya Silikon Vadisi’ndeki gerçekleşen toplu taşıma ve özerk araç konferansında bu iki şirket,  bir akıllı ulaşım sistemi uygulamak için büyük planlarını açıkladılar.

Şirketin ‘’Gelişmiş akıllı ulaşım ve mal taşıma sistemi’’ dediği konularda çalışmakta olan bu iki şirket, bir sonraki aşamada, otobüs benzeri bir ortam yaratmak için modüler ve kendinden tahrikli araç ağı oluşturmayı hedefliyor.

Dünyadaki şehirler daha yoğun nüfuslu hale geldiğinden insanları A noktasından B noktasına taşımak için daha etkili yöntemler gerektiğinden, bunun gibi ortaklıklar sayesinde kentleşme için yeni çözümlerin ortaya çıkmasını neden olabilir.

Bu konuda Next’in CEO’su Emmanuele Spera, ‘’Dünyadaki sorunlu kara ulaşım sistemlerinin modernizasyonu 21. Yüzyılın en önemli zorluklarından ve bunun yanında fırsatlarından biridir.’’ dedi. Konuşmasının devamında ‘’Next ve Globetouch Inc. Yeni nesil ulaşım çözümleri etrafında entegrasyonu hızlandıran ve bunun sonucunda şehirlerin trafik tıkanıklığını hafifletecek stratejik projeleri belirlemeye devam edecek’’ diyor.

Bu ortaklığın tam olarak kendisini nasıl göstereceği halen tam olarak bilinmemekle birlikte, bu iki şirketin yapmış olduğu ortaklık geleceğimiz için heyecan verici yeniş gelişmelerin ortaya çıkmasını sağlayabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here