PAYLAŞ

Kahve Yapabilen Telefon Kılıfı Piyasaya Çıkıyor

Bir telefonla artık daha neler yapılabilir ki sorusuna cuk diye oturan bir cevap Mokase firmasında geldi. Mokase ve Kickstarter firmasi ile ortaklaşa yürütülen projede telefonunuz artık bir Espresso Makinesi’ne dönüşüyor.

Bunu nasıl yapıyor derseniz eğer, öncelikle bu telefon kılıfına ve uygulamasına sahip olmanız gerekiyor. Mokase firması tarafından üretilen bu kılıf yer ve zaman farketmeden istediğiniz zaman size saniyeler içerisinde Espresso kahvesi hazırlamayı vaat ediyor.

Kılıfın içerisine sıvı kahveyle doldurulmuş, silikon alüminyum bir tüp içerisinde ısıtılan tek kullanımlık kartuşlar bulunuyor. Kartuşu kılıfı yerleştirdikten sonra Mokase’nin akıllı telefonlar için ürettiği uygulamayı açıp, demleme işleminin ne zaman başlatacağınıza karar verebiliyorsunuz.

Henüz test aşamasında olan kılıf, insanların kafasında soru işareti bırakmıyor değil.  Bunun en basit örneği, kılıfın içerisinde bulunan sıvı ve ısının zamanla telefona zarar verip vermediği. Ama Mokase firması kılıfın ısıya dayanıklı özel bir metalden üretildiğini belirtiyor. Telefona herhangi bir zarar vermesi söz konusu değil. Bu yüzden aşırı ısınma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Chazın özelliklerine gelecek olursak eğer; Mokase firması cihazda ısı yalıtımı bulunduğunu söylüyor. Yani hem kahvenizi sıcak tutarken, aynı zamanda da telefonunuzu serin tutuyor. 7 santimetre kalınlığında olan cihaz, su geçirmiyor. İçerisinde bulunan lityum iyon pili şarj etmek için üzerinde bir USB girişi bulunuyor. Kılıfın içerisinde bulunan kahve kartuşu üç aya kadar taze kalabiliyor.

Bu kılıf hangi telefonlarda kullanılıyor diye merak ediyorsanız eğer; şimdilik Apple, Samsung, Huawei ve LG akıllı telefonlarına uyumlu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here