PAYLAŞ

Kitty Hawk Flyer’ın İlk Videosu Yayınlandı.

Geleceğe dönüş filminde görüp, ne zaman gelecek bu uçan araçlar dediğimiz günleri hatırlar gibiyiz. Google’un patronu Larry Page tarafından desteklenen Kitty Hawk şirketi tarafından, Kitty Hawk Flyer’in ilk protitipi gün yüzüne çıktı.

Yayınlanan videoda Kitty Hawk Flyer’in deniz üzerine yapmış olduğu uçuşu görmekteyiz. Haraket kabiliyeti yüksek olan araç, aynı zamanda oldukça hızlı olduğu gözlemleniyor. Bu uçan cihazı kullanmak için şimdilik herhangi bir kullanım sertifikasına gerek duyulmuyor.

Uçma becerisini üzerinde bulunan 8 adet pervaneden alan Kitty Hawk Flyer, bu yılın sonlarına doğru satışa çıkması planlanıyor. Google patronu Larry Page Kitty Hawk Flyer İçin şunları söylüyor;

Tamamen elektrikli olan Kitty Hawk Flyer, yeni nesil bir uçaktır. Amerika’da FAA düzenlemelerinde Ultralight kategorisinde yer olan cihaz, güvenli ve test edilmiş olan Kitty Hawk Flyer yasal olarak çalışmaktadır. Cihazın ilk tasarımı su üzerinde hareket etmek için tasarlandı. Bu aracı uçurmak için herhangi bir lisansa gerek yok. Ayrıca çok kısa bir sürede kullanmayı öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here