2019 iPad Air Öne Çıkan Özellikleriyle Göz Dolduruyor!

Apple iPad Air’i nihayet güncelledi. 2019 iPad Air yapılan güncelleme ile heyecan yaratacak türden özelliklere kavuştu.

2019 iPad Air

iPad Air, Apple’ın tabletleri içinde orta sınıfta yer alan bir cihaz. iPad mini ile iPad 9,7’nin hemen üzerinde ama iPad Pro’nun da aşağısında bulunuyor. Apple iPad Air’de öne çıkan heyecan verici bu özelliklere bir göz atalım.

Yeni bir ekran

iPad Air 2’nin 9,7 inç olan ekran boyutu bu güncelleme ile 10,5 inç’e çıkmış durumda. Ekran yapısı, ekran ile camı iç içe geçiren lamine özelliğinde. Bu özellik görüntü kalitesini oldukça yükseltmiş. Cam ile ekran farkı neredeyse belli belirsiz. Renkler çok daha canlı. En iyi renk özelliği veren P3 renk skalası var. Tüm bu özellikleriyle resimleri ve videoları gerçeğinden ayıramayabilirsiniz.

Apple Kalem ve Akıllı Klavye Desteği

Yeni iPad Air’in muhteşem özelliklerinden birisi de kalem özelliği. Artık Apple iPadlerin hepsi 1.nesil Apple kalem özelliğine sahip. Eğer bir sanatçıysanız ve boş zamanlarınızda karalama yapmak istiyorsanız bu özellik tam size göre. Bu özellik için iPad Pro’larda olduğu gibi daha fazla para ödemek zorunda da değilsiniz.

Yeni iPad Air’in bir diğer özelliği de akıllı klavye. Bu özelliğiyle klavye kullanımının kolaylıklarından yararlanmanızı sağlıyor. Klavye özelliği aynı zamanda ön kapak vazifesi de görüyor.

Kameralar

Yeni ön kamera 7MP özelliğe sahip ve F/2.4 yapısı ile 1080p 30fps hızında çekim yapabiliyor. Ayrıca bu güncelleme, hem fotoğraf çekiminde hem de video da çok geniş renk yakalamanızı da sağlıyor.

İşlemci

Cihazda 64 bit mimariye sahip A12 Bionic işlemci bulunuyor. İşte bu yeni iPad’i çalıştıran güç. Bu güç aynı zamanda yeni iPad mini 5, iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max’te de bulunuyor.

Cihazın sorunsuz çalışmasını sağlayan bu güç aynı zamanda oyunların da rahatlıkla oynanmasını sağlıyor. Mesela Fortnite bu cihazda 60fps’de çalışabiliyor. Cihaz hızlı videolar çekip arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak için Lumafusion gibi Pro uygulamaları kullanıyor.

Tüm bunlar yeni iPad Air’den seçmece iyi özellikler. Apple, yakında iOS 13’ü piyasaya sürecek ve bu yılın sonunda tüm iOS programlarını da geliştirmeye hazırlanıyor.

Teknoloji hakkında daha fazlası için Tıklayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: