Apple Gerçek Kablosuz Powerbeats Kulaklıları Çıkarıyor

Geçtiğimiz günlerde Apple, AirPods kulaklıkların ikinci neslini tanıtmıştı. Kendi markası AirPods’a karşı yine kendi markasıyla cevap veriyor. Apple gerçek kablosuz Powerbeats kulaklıkları çıkarma hazırlığında.

Gerçek Kablosuz Kulaklıklar

Gerçek kablosuzdan kastın her iki kulağa da kablosuz şekilde takılabilen kulaklıklar olduğunu belirtelim. Tek başına “kablosuz” ifadesiyse, ses kaynağına kablosuz olarak bağlanan ancak her iki kulaklık arasında kablo bağlantısı olan kulaklıkları ifade ediyor.

Apple AirPods kulaklık setiyle kablosuz kulaklık pazarında ciddi bir paya sahipken yine kendi içinden bir marka olan Powerbeats ile karşımızda.

CNET konuyla ilgili Apple’ın tamamen kablosuz olan Powerbeats kulaklıklarını Nisan ayında piyasaya sürmeye hazırlandığını bildirdi. CNET’in bilgi aldığı kaynak, yeni kulaklıkların kablosuz özellikli yeni AirPodlarda kullanilan H1 çipini kullanacağını ve always-on Siri ses asistanina sahip olacağını söylüyor. Cihazın yaklaşık 5 saat dinleme zamanıyla AirPod’lardan daha fazla batarya süresine sahip olacağı bekleniyor.

CNET, kablosuz yeni Powerbeats kulaklıkların duyurulma zamanlamasına, AirPod’un ilk kez piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra BeatsX kulaklıkların duyurulduğunu hatırlatarak dikkat çekiyor.

Gürültü önleyici özelliği olan ve kulak üstü (over-ear) olacağı öne sürülen yeni AirPod kulaklıkların söylentileri geçen yıldan beri ortalıkta dolaşmaktaydı. Ancak kablosuz şarj özelliği olan yeni AirPod’ların söylentilere tam olarak uymadığı görüldü. Bununla beraber Powerbeats kulaklıkların, kesinlikle AirPod’ların sunduğundan daha fazla özellik arayan bir piyasayı hedefleyeceği ifade ediliyor. Şu anki Powerbeats’ler terlemeye dayanıklı ve başlamak için AirPod’lardan daha güvenli bir uyum sağlıyor.

Cihazla ilgili herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor. Beats web sayfasinda “Powerbeats3 Wireless” (hala kablo bağlantısına sahip olan) 199.95$ perakende fiyatla satılıyor. Ancak cihaz Amazon’da 99$’a kadar bulunabiliyor. Bu da cihaza yeni bir güncellemenin gelebileceği işaretlerini veriyor. Eğer söylentiler doğru çıkarsa yeni Powerbeats kulaklıklar, tüm Beats serisi içinde gerçekten kablosuz olan ilk cihazlar olacak.

Teknoloji hakkında daha fazlası için Tıklayın.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: