Apple Kablosuz Şarj Ünitesi AirPower Sızdı!

Sır gibi saklanan Apple kablosuz şarj ünitesi AirPower şirketin Avustralya sitesinde biri tarafından keşfedildi.

Bu gelişmeyle beraber Apple’ın uzun zamandır beklenen şarj ünitesi AirPower’ın piyasaya sürülmesi oldukça yakın olmalı.

Sadece birkaç gün önce, en son IOS 12.2 Beta sürümünde yeni ele geçen veri dizileri, IOS işletim sisteminin kablosuz şarjdan sorumlu bölümünde bazı büyük değişiklikler olduğunu ortaya koydu. Şirketin Avusturalya sitesinde Apple’ın AirPods sayfasında AirPower için yepyeni biz pazarlama hazırlığının olduğu görüntü keşfedildi. Yeni görüntü ilk olarak Michael Bateman tarafından Twitter’da paylaşıldı. Görüntüyü bizde paylaşıyoruz.

The Wall Street Journal’da da Apple’ın en sonunda üretim için Airpower’i onayladığı bildirildi. The Wall Street Journal’ın ilgili bölümü şöyle “Yeni Airpod’ları ve İphone’u aynı anda şarj etmelerini sağlayacak olan AirPower, kullanım deneyimleri ve ürün geliştirme zorlukları nedeniyle ertelendi. Apple genellikle üretime başladıktan sonra ürünlerinin çıkış tarihini duyurur.”

Apple, AirPower’ı ilk olarak Eylül 2017’de IphoneX ile birlikte tanıtmıştı. 2018’de piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak teknik bir engel iki yıl gecikmeye yol açtı. Aşırı ısınmasıyla ilgili teknik zorluklar nedeniyle Apple’ın bir noktada ürünü tamamen değiştirmeyi düşündüğü bile söylendi.

Tüm bu yaşananlardan sonra 25 Mart’ta düzenlenecek Apple’ın özel toplantısında yeni ürünün piyasaya çıkış tarihi açıklanacak mı merak konusu.

Apple son birkaç gün içinde yeni Airpod’lar, yenilenmiş Ipad modelleri ve Imac’ler de dahil olmak üzere bir dizi yeni donanım güncellemesi yayınladı. Bu da Apple kablosuz şarj ünitesi AirPower haberlerini doğrular nitelikte.

Teknoloji hakkında daha fazlası için Tıklayın.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: