Apple WatchOS 5.2 Güncellemesi Türkiye’ye Gelmedi

Apple akıllı saati için sunduğu WatchOS 5.2 güncellemesi, Avrupa ve Hong Kong’daki kullanıcılar için geliyor. Ancak Türkiye maalesef bu ülkeler arasında yer almıyor. Apple WatchOS 5.2 ile saatler artık “Elektrokardiyografi” EKG özelliği taşıyacak.

Apple WatchOS 5.2

Apple’ın en yeni nesil Apple Watch’u sadace kavisli bir ekran ile güzel bir endüstriyel tasarıma sahip değil. Geçen yıl en önemli özelliklerinden biri kalp sağlığı alanında olmuştu. Özellikle Atriyal Fibrilasyon (AF) tespiti konusunda gelişmiş kalp izleme yeteneği bulunmaktaydı. Tabi bu özellikler önce ABD’ye daha sonra ise diğer ülkelere gelmişti.

Apple bugün ise elektrokardiyogram özelliği ve düzensiz ritim algılama fonksiyonunun, saatin son güncellemesiyle 19 Avrupa ülkesine ve Hong Kong’a geldiğini duyurdu. Güncelleme Apple Watch Series 1, Series 2, Series 3 ve Series 4 modellerinin tümüne geliyor.

Apple WatchOS 5.2

WatchOS 5.2 güncellemesini destekleyen ülkeler arasında;

Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, Romanya, İspanya, İsveç, İngiltere, İsviçre ve Hong Kong bulunuyor.

Türkiye güncellemenin sunulduğu ülkeler arasında maalesef yer almıyor. Neden yer almadığı konusuyla ilgili bir bilgi de mevcut değil.

WatchOS 5.2 güncellemesi aynı zamanda Apple’ın yakın zaman önce tanıttığı AirPods 2’yi de destekliyor.

Teknoloji hakkında daha fazlası için Tıklayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: