Huawei Amiral Gemisi Telefonlarını İki Yıl İçinde Katlanabilir Hale Getirebilir

Firmalar katlanabilir telefonlarını art arda tanıtmaya devam ederken Huawei CEO’sundan konuyla ilgili çarpıcı açıklamalar geldi. Huawei amiral gemisi telefonlarını iki yıl içinde katlanabilir hale getirebilir.

Daha Küçük Katlanabilir Telefonlar

Samsung Fold, Xaomi ve Royole FlexPai gibi modellerle rekabet edecek olan Huawei Mate X, firmanın ilk katlanabilir telefonu olarak tanıtılmıştı. Mate X şimdilik tanıtılan en ince katlanabilir telefon ünvanını elinde tutuyor.

Huawei CEO’su Richard Yu, iki yıl içerisinde firmanın amiral gemisi seviyesindeki telefonlarının yarısını katlanabilir hale getirebileceklerini belirtti.

Tabi ki Huawei CEO’su Richard Yu, bu teknolojideki ilk girişim maliyetinin ne kadar yüksek olduğunun farkında. Şu anda katlanabilir telefonlar için başlangıç aşamasındayız ve pazar payı henüz çok düşük seviyelerde. Bu açıdan bu tip cihazların üretilmesi şu anda firmalara ciddi bir maliyet yükü getiriyor.

Yaptığı açıklamada Yu, söz konusu maliyetin zaman içinde önemli ölçüde azalacağını ve iki yıla kadar katlanabilir telefonların, şimdiki amiral gemisi telefonlarla benzer fiyatlara satılabileceğini düşündüğünü belirtiyor.

Firmanın ilk katlanabilir cihazı olan Huawei Mate X’in hala gelişmekte olduğunu vurgulayan Yu, yeni duyurulan P30 Pro’yu kastederek, P30 Pro’nun yarısı büyüklüğünde bir katlanabilir telefon üretme planlarından da bahsetti.

Katlanabilir telefon alanında firmalar arasında her geçen gün artan rekabet, müşterilerin gerçekten inovatif cihazlarla buluşmasını sağlayacağa benziyor.

Teknoloji hakkında daha fazlası için Tıklayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: