Huawei ilk Akıllı Gözlüğünü Tanıttı

Huawei ilk akıllı gözlüğünü tanıtarak çıkışını devam ettiriyor. Çinli firma, P30 Pro ile birlikte ilk akıllı gözlüğünü de tanıttı. 

Huawei’den İlk Akıllı Gözlük

Huawei salı günü Paris’te gerçekleşen P30 Pro tanıtım etkinliğinde Koreli moda markası Gentle Monster ile birlikte tasarladıkları ilk akıllı gözlüğü Dünya’ya tanıttı. Gentle Moster, Asya’da lüks gözlükler üreten oldukça ünlü bir marka.

Akıllı gözlük, Huawei için yepyeni bir alan. Temmuz 2019’da seri üretime başlaması beklenen gözlüklerde kamera bulunmuyor. Normal bir güneş gözlüğü görünümünde olan cihaz, stereo müzik dinlemenizi ve arama yapmanızı sağlıyor.

Bu görünümüyle günlük hayat için ideal bir kullanım sunuyor. Çünkü dışarıdan bakıldığında akıllı bir gözlük olduğunu anlamanız pek mümkün görünmüyor.

Cihaz sesli asistan erişimine sahip. Çift mikrofon girişi ve hoparlör ile çağrılar yanıtlanabiliyor. Cihazda USB Type-C girişi bulunuyor ve 2200mAh’lık bir bataryaya da sahip. Ayrıca kablosuz olarak da şarj edilebiliyor. Gözlükle ilgili herhangi bir fiyat açıklaması ise yapılmadı.

Teknoloji hakkında daha fazlası için Tıklayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: