Huawei P30 Pro İçin 40 MP ve 5X Kayıpsız Zoom Kamera İddia Ediliyor

Huawei P30 Pro önceki versiyonu olan P20’de olduğu gibi yine 3 adet kameraya sahip olacak. Tabi daha gelişmiş özelliklerle. 40 Megapixel ve 5X kayıpsız zoom bunlardan bazıları.

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro öne sürülen su damlası çentikli ekranı, 4 adet kamera dizilimi ve muhtemel ekran altı parmak izi tarayıcısı sayesinde uzun zamandır gündemde. Konuyla ilgili ünlü teknoloji meraklısı Evan Blass’tan P30 kamerasının bazı önemli özelliklerine dair yeni bir tüyo geldi.


24 Mp Çözünürlükte Selfie Kamerası

Blass’a göre, yakında çıkacak olan akıllı telefon P30 önceki P20 Pro gibi üçlü kamera özelliklerine sahip olacak. Blass tarafından paylaşılan tweet cihazla ilgili bilgilerin cihazı şahsen gören bir kaynaktan geldiğini belirtiyor. Ayrıca Huawei P30’un arkasında yer alan üçlü kamera diziliminin maksimum 40 megapiksel çözünürlüğe ve 5x kayıpsız zoom özelliğine sahip olduğu da belirtilmekte. Şu anda satışta olan P20 de maksimum 40 mp çözünürlük sunuyor ancak kayıpsız olarak 3x zoom yapabiliyor. Son olarak Blass P30’un 24 mp çözünürlükte bir de selfie kamerasıyla geleceğini söylüyor. Ne yazık ki sektörün ünlü teknoloji meraklısı cihazla ilgili başka bir detay vermedi.

P20 Listenin Hala Zirvesinde

Eğer Huawei P30’un sızdırılmış detayları gerçekten doğruysa cihaz P20 Pro kadar iyi bir görüntüleme sunacak. Huawei P20 Pro DxOMark kıyaslama sitesinde fotoğrafçılıkta deneyimsiz kişiler için 100 puanı geçen ilk akıllı telefon olmuştu. P20 söz konusu değerlendirmede 109 puan almıştı. Bu skoruyla P20 listenin hala zirvesinde yer alıyor. Huawei P20 Pro’nun arka Panelinde Leica Marka 40mp, 20mp ve 8mp dizilimli 3 adet kamera bulunmakta.

Şu anda cihazın diğer özellikleri veya fiyatı hakkında herhangi bir bilgi yok. Detaylar ortaya çıktıkça size bilgi vermeye devam edeceğiz. Takipte kalmaya devam edin.

Daha fazla cihaz incelemesi için Tıklayın

Kaynak

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: