Katlanabilir Akıllı Telefon Motorola RAZR Geliyor

Telefonun muhtemel tasarımı, patent başvurusu esnasında ortaya çıktı. Motorola Razr 2019 katlanabilir akıllı telefon modeli ikinci bir ekrana sahip olarak gelecek.

Motorola, 2004 yılının efsanevi RAZR serisi tasarımını günümüze taşımayı düşünüyor. Patent başvurusundan elde edilen görüntüler çok fazla detay vermese de bu yeni katlanabilir akıllı telefon ana hatlarıyla görülebiliyor. Lenovo’nun sahip olduğu marka, RAZR serisini yeniden diriltmek istediğini daha önce bildirmişti.

Taslakta görülen katlanabilir tasarımın oldukça uzun bir ekrana sahip olduğu görülüyor. Ekran, ortasındaki eklem yerinden ikiye katlanabiliyor. Ekranın üst kısmında ise iPhone X benzeri bir çentik bulunuyor. Mikrofon ve hoparlörler ise alttaki çıkıntıda yer alıyor.

Telefonun arka tasarımında daha küçük ikinci bir ekran bulunuyor. Bilindiği gibi orijinal Motorola modelinde de ikincil bir ekran bulunuyordu. Katlanmış haldeyken telefonu açmadan bu ekran yardımıyla gelen mesajlar, bildirimler okunabilir veya arama detayları görülebilir. İkincil ekranın üzerinde bir kamera altında ise parmak izi okuyucu olduğu anlaşılıyor.

Katlanabilir Akıllı Telefon Yarışı

Katlanabilir ekran taşıyan Samsung Galaxy Fold modeli 20 şubat tarihinde resmi olarak duyurulacak. Çinli telefon üreticisi Huawei de katlanabilir modelini Haziran aylarında duyuracak.

Samsung’un katlanabilir akıllı telefon Galaxy Fold için 2000 dolar fiyat biçeceği söylenirken Motorola RAZR modelinin ise 1500 dolar fiyat etiketi ile satılacağı iddia ediliyor. 1000 dolar fiyatlı iPhone XS’in ülkemizde yaklaşık 10.000TL’ye satıldığı düşünülürse fiyatlar cep yakacağa benziyor.

2004 yılında 140 milyon adet satarak oldukça iyi bir grafik yakalayan Motorola RARZ, katlanabilen modelinden sınırlı sayıda, söylentiye göre yalnızca 200.000 adet üretecek. ABD’de Verizon işbirliği ile satılacağı iddia edilen modelin ABD dışındaki satış politikası belirsizliğini koruyor.

Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre Motorola bu yeni telefonunu gelecek ay başlarında duyurabilir. Aktarılan bilgilere göre 1500 dolar civarında bir etiketle piyasaya sürülecek telefon Android işletim sistemi ile çalışacak. Buna paralel olarak Android de yeni sürümü ile katlanabilir akıllı telefon modellerini destekleyeceğini ve aynı anda üç uygulamanın kullanılabileceğini duyurmuştu.

Daha fazla cihaz incelemesi için Tıklayın

Kaynak

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: