LG Rulo Olabilen İlk Televizyonu Duyurdu

LG rulo olabilen ilk televizyonu CES 2019 (Consumer Electronics Show)’da duyurarak yeni nesil televizyon tanımında büyük bir adım attı.

Rulo TV

LG Electronics (LG), CES 2019 (Consumer Electronics Show)’da ürettiği rulo olabilen OLED TV ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bilindiği gibi televizyon ekran boyutları her geçen gün artmaya devam ediyor. Ekran boyutlarıyla doğru orantılı olarak görüntü kalitesi de her gün iyileşmekte. Ancak bütün bunlarla beraber gittikçe artan TV hacimleri, evlerimizde daha fazla yer işgaline sebep oluyor. LG firması da dünyanın rulo olabilen ilk TV’si ile bu sorunu halletmek için yola koyuldu.

Bir yıl önce prototipi sergilenen 4K çözünürlüklü televizyon, LG Signature OLED TV R (Model 65R9) ismiyle elektronik marketlerde yerini almaya hazır. Cihaz kullanıcılarına 3 mod sunuyor. Tam Mod, Hat Modu ve Sıfır Görünüm Modu. Günlük standart kullanım için tam modda cihazın 65 inçlik ekranı tamamen kullanılabiliyor. Cihazın en önemli özelliklerinden biri olan hat modunda ise ekranın belli bir kısmını belli özel görevler için kullanabiliyorsunuz. Örneğin saat, hava durumu, müzik gibi uygulamaların ekranın tamamını değil bir kısmını kullanması gibi. Sıfır mod da tahmin edebileceğiniz gibi ekranın tamamen katlanarak kaybolması demek oluyor. Tabi ekran sıfır modda olsa da arka planda ses içeriklerini çalıştırmaya devam edebiliyor.

lg dünyanın rulo

Televizyonda yapılan geliştirmeler sadece ekran teknolojisinden ibaret değil. Yapay zeka teknolojisine de sahip olan TV, gücünü LG’nin ikinci nesil Alpha 9 akıllı işlemcisinden ve sahip olduğu derin öğrenme (deep learning) algoritmasından alıyor. Cihaza entegre edilmiş bir de 100 Watt’lık Dolby Atmos ses sistemi bulunuyor. Sistem standart bir SoundBar işlevi görebilir diyebiliriz. Kontrol açısından kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayan TV, Amazon Alexa desteği ile sesle kumanda edilebiliyor. Cihaz ayrıca Apple AirPlay 2 ve HomeKit gibi akıllı ev uygulamalarıyla da uyumlu.

LG Signature OLED TV R bu hafta CES 2019’da tanıtılıyor. Tanıtımdan sonra market raflarında yer alması beklenen TV’nin fiyatı hakkında ise şimdilik herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Daha fazla cihaz incelemesi için Tıklayın

Kaynak

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: