Samsung Galaxy S10 Kripto Para Cüzdanı Eklentisiyle Mi Geliyor?

Merakla beklenen Samsung Galaxy S10 internete sızan bazı bilgilere göre, kripto para cüzdanı eklentisiyle gelebilir. Telefonun piyasaya sürülmesine az bir zaman kala yazılım ve donanım özellikleriyle ilgili haberler art arda gelmeye devam ediyor.

Kripto Para Cüzdanı

Samsung’un yeni amiral gemisi olarak tanımlanan Galaxy S10 için iddia edilen bahsi geçen eklenti, kripto para camiasının gündemine oturmuş durumda. Twitter’da bazı kullanıcıların Galaxy S10’un ekran görüntüleri iddiasıyla yapmış olduğu paylaşımlarda, telefon yazılımı içinde Blockchain teknolojisinin kullanıldığı sanal bir cüzdan görülmekte.

Yapılan paylaşımda eklentinin Google Play Store’dan indirilmediği, özelliğin telefonun kendine ait gömülü bir eklenti olduğu vurgulanıyor. Yakında piyasaya sürülecek olan cihaz, eklentinin doğru olup olmadığını gösterecek. Samsung Galaxy S10’un eklentisiyle ilgili internette pek çok tartışma başlatılmış durumda. Çoğu kişi, Samsung firmasının dünya genelinde yavaş yavaş kabul görmeye başlayan kripto paraların geleceğini öngördüğü ve bu nedenle amiral gemisi olan Galaxy S10’un değerine değer katmak için böyle bir eklenti çıkarttığını düşünüyor.

Samsung Galaxy S10, Blockchain tabanlı telefon HTC Exodus’dan sonra, kripto para eklentisini bünyesinde barındıracak bir diğer telefon olacağa benziyor. Daha önce sitemizde yayınladığımız “WhatsApp’ın kripto para geliştirmesi” haberinde olduğu gibi Dünya’nın en büyük cihaz üreticileri ve yazılım devlerinin bu konuya yapmış oldukları yatırımları önemsiyoruz.

Dünya devi bu firmaların kripto paralar ile ilgili yapmış oldukları bu yatırımlar, paranın geleceğinde nasıl bir sistemin kullanılacağı konusunda bizlere bir fikir vermekte. Şu anda kullanılan para transferi sistemlerinin hem hantal hem de pahalı olduğu düşünülürse, Blockchain sisteminin önemi biraz daha anlaşılmış olur. Her alanda dijitalleşen Dünya’nın geleceğinde, küresel ekonomide ne tür materyaller kullanılacağını öngörmek aslında çok da zor değil. Çünkü her gün gelişen teknolojinin hayatlarımızı kaçınılmaz bir şekilde değiştirdiği gerçeği karşımızda duruyor.

Bu bağlamda Samsung’un 20 Şubatta gerçekleştirilmesi planlanan “Fully Functional” isimli Galaxy S10 lansmanını merakla bekliyoruz.

Teknoloji hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak: KoinMedya

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: