WhatsApp Gruplarında Davetiye Dönemi Başlıyor

Çeşitli WhatsApp gruplarında bulunan yakınları tarafından o gruplara dahil edilen ve akabinde astronomik sayıda mesaj bildirimi almayan insan pek yoktur. WhatsApp nihayet bu travmayı hafifletmek için bazı ayarları uygulamaya ekliyor.

Astronomik Sayıda “Yeni Mesaj” Bildirimine Elveda!

Dünyada iki çeşit insan vardır:) Dedikodu zamanının habercisi olan yeni bir WhatsApp grup sohbetine eklendiklerinde mutlu olanlar ve bir de bu gruplara eklendiklerinde astronomik sayıda bildirimle uğraşmaktansa telefonlarını seve seve balkondan atacak olanlar.

Facebook’un sahip olduğu WhatsApp, artık kullanıcıların onları gruplara ekleyen kişileri kontrol etmek için bir seçenekleri olacağını açıkladı. Böylelikle WhatsApp’ınızda kayıtlı olan yakınlarınız sizi tanımadığınız kişilerin bulunduğu herhangi bir gruba dahil edemeyecek.

WhatsApp Ayarlar Gizlilik Gruplar adımları uygulamada seçildikten sonra karşınıza 3 seçenek çıkacak.

-Hiç kimse

-Kişilerim

-Herkes

Popüler mesajlaşma uygulaması artık bu seçeneklerden herhangi birini seçmenize izin verecek. Yeni özellik bazı insanların beklediği kadar ayrıntılı değil. Örneğin rehberdeki kişiler arasında seçim yapamıyorsunuz. Fakat en azından tanımadığınız kişilerin sizi istemediğiniz bir şekilde bir gruba eklemesini engellebiliyorsunuz. Başlangıç için şimdilik bu da yeterli olacaktır.

whatsapp gruplarında

Çalışma Şekli

Şayet birisi sizi bir gruba eklemeye çalışır ve ayarlarınız gereği bu engellenirse, bu kişiden size 72 saat boyunca etkin olacak bir davet bağlantısı göndermesi istenecek. Eğer “Hiç Kimse”yi seçerseniz ve bir yakınınız sizi ilgilenmediğiniz bir konunun konuşulduğu gruba dahil etmek isterse, karar vermeniz için üç gününüz bulunuyor.

WhatsApp Gruplarında Manipülasyon

Bu yeni özellik, kendi çıkarlarını desteklemek için WhatsApp gruplarında mümkün olduğunca çok kişiyi ekledikleri bilinen kurum ve kuruluşlar için büyük bir engel olacaktır. Yapılacak güncelleme aynı zamanda bazı güvenlik değişikliklerini de içeriyor.

WhatsApp şu anda sahte bilgilerle mücadele etmek için bir de “Resim Arama Motoru”nu test ediyor. Aynı zamanda konuyla ilgili daha önce mesaj iletimini de sınırlandırmıştı. Son olarak Hindistan’da bir gerçeği kontrol hizmeti de açıkladı.

Yeni özelliğin, önümüzdeki birkaç hafta içinde WhatsApp’ın en güncel sürümüyle birlikte Dünya çapında sunulması planlanıyor.

Teknoloji hakkında daha fazlası için Tıklayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: